تبلیغات
آموزش شیمی Chemistry Education - آلمانی ها جایزه نوبل شیمی را بردند
 
آموزش شیمی Chemistry Education
از شیمی بیاموزیم اکسید کردن بدی ها و احیا کردن خوبی ها را
                                                        
درباره وبلاگ

این وبلاگ در راستای قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران و صرفا در زمینه آمورش شیمی فعالیت میکند .لینک موجود به معنی تایید محتوای آنها و دیدگاه مدیر سایت یا وبلاگ هانیست.
مدیر وبلاگ : ص ـ رجایی (کارشناس ارشد شیمی معدنی)
نظرسنجی
کدام قسمت از این وبلاگ مورد توجه شماست؟صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آلمانی ها جایزه نوبل شیمی را بردند

گرهارد ارتل آلمانی جایزه نوبل شیمی سال۲۰۰۷ را به خاطر مطالعات خود بر روی واکنشهای شیمیایی سطوح جامد از آن خود کرد٬ مطالعاتی که کلیدی برای فهم سئوالاتی مانند این که چگونه آلودگی باعث از بین رفتن لایه اوزون می شود ٬ می باشد.

Photo

ـآلمانی ها جایزه نوبل شیمی را بردند

گرهارد ارتل آلمانی جایزه نوبل شیمی سال۲۰۰۷ را به خاطر مطالعات خود بر روی واکنشهای شیمیایی سطوح جامد از آن خود کرد٬ مطالعاتی که کلیدی برای فهم سئوالاتی مانند این که چگونه آلودگی باعث از بین رفتن لایه اوزون می شود ٬ می باشد.

Photo

بنا به گفته های رویال آکادمی سوئد تحقیقات ارتل بر اساس بنیان های "شیمی سطح مدرن" بود که کمک کرد مطالبی مانند "چگونگی کارکرد سلولهای سوختی که انرژی بدون آلودگی تولید می نمایند٬ چگونه مبدل های کاتالیزگز آلودگی اگزوز ماشین ها را پاک می کنند و حتی اینکه چگونه اهن زنگ می زند؟"٬  توضیح داده شود.

بر اساس گفته های آسترید گراسلاد منشی کمیته جایزه نوبل٬ کارهای ارتل راه را برای پیشرفت منابع انرژی پاک صاف کرد و همچنین راهنمایی برای پیشرفت سلولهای سوختی خواهد بود.

ارتل کسی که جابزه نوبل را در تولد ۷۱ سالگی خودش برنده شده است به یکی از گزارشگران گفت که این بهترین هدیه تولدی استکه می توانید به کسی هدیه بدهید و به روزنامه آسوشیتد پرس دردفتر کار خود در برلین گفت"من واقعا نمی دانم چه بگویم و من واقعا بر روی این جایزه حساب نمی کردم "

ارتل پروفسور بازنشته موسسه فریتز هابر(متعلق به جامعه پلانک) در برلین می باشد.پلانک و هابر نیز خودشان هر دو برنده جایزه نوبل فیزیک و شیمی سال ۱۹۱۸ بودند.

آکادمی میگوید که ارتل یک توضیح با جزئیات کامل از چگونگی رخداد واکنشهای شیمیایی یر روی سطح تهیه نموده است و تعدادی از مهمترین بنیان های راز گونه را در این زمینه مطالعه نموده است.

بنا به گفته های آکادمی ارتل نشان داد که چگونه در تحقیق های دشوار می توان به نتیجه قابل قبولی دست یافت و یافته ای او هم در مطالعات آکادمیک و هم در پیشرفت های صنعتی به کار گرفته خواهد شد.

ماریو.ر.کاسپچی و الیور اسمیسیز و سیر بریتون مارین جی. اوانس که همگی آمریکایی هستند٬ جایزه نوبل پزشکی امسال را به خاطر تحقیقات برجسته شان راجع به دست یافتن به تکنیکی پیشرفته برای دستکاری ژن های دهان٬ دریافت کردند.

آلبرت فرت فرانسوی و پیتر گرونبرگ آلمانی جایزه نوبل فیزیک امسال را به خاطر کشف پدیده ای دریافت کردند که اجازه می دهد کامپیوتر ها و mp3 ها بدون محدودیت اطلاعات بر روی سخت افزارشان ذخیره کنند.

رییس دانشگاه آلمان به هر دو آلمانی تبریک گفت و اضافه کرد:"من بسیار خوشحالم که امسال ما توانستیم درهر دو زمینه شیمی وفیزیک به جایزه نوبل دست پیدا کنیم و این افتخاری خاص برای من به خاطر دانشمندان آلمانی است".

رییس جمهور آلمان هرست کوهلر یک نامه تبریک به ارتل فرستاد و در آن چنین نوشت:"در خالصانه ترین ترین احساس آلفرد نوبل شما کار بسیار بزرگی برای بهبود زندگی مردم انجام داده اید".

جایزه های ادبیات٬ صلح و اقتصاد در ۱۵ اکتبر اهدا خواهد شد و هر ارزش هر جایزه  ۱.۵ میلیون دلار می باشد که توسط کارل پادشاه سوئد طی مراسمی در دهم دسامبر به برنده ها اعطا خواهد شد.

نوع مطلب : آموزش شیمی، 
برچسب ها :